30 to nowe 50. Młodzi są wykończeni życiem i mówią: „to już nie te lata…” ( EmDeCe )

Kredyt na 30 lat oznacza że ktoś bardzo dobrze ocenia swoją sytuację i jest pewny jej poprawy w długiej perspektywie Ja w końcówce komuny nawet bym nie pomyślał o takim j obciążeniu więc jeśli ktoś podejmuje takie decyzje musi być w wyjątkowo dobrej sytuacji.

@ultra: Za komuny nie musiałeś brać kredyty, bo dostawałeś mieszkanie za darmo.

Żona nie siedziała w domu bo nie było nas na to stać – wynajmowaliśmy nianię a ja nie ograniczałem się do pracy 8 h przez 5 dni co jest obecnie normą.

@ultra: Mogę zapytać, gdzie pracowałeś? Moi dziadkowie pracowali na kolei, huta i biuro.Niczego nie brakowało.

Jest sens bo ja nie znam nikogo kto za darmo dostał to mieszkanie wówczas choć obecnie znam takie przypadki.
Służba zdrowia bez kolejek.
A do czego nie miałeś kolejek ?
Do rezonansu magnetycznego czy implantów ???

@ultra: Można obecnie dostać mieszkanie za darmo, ale graniczy to z cudem. Musiałbyś mieć ciężką sytuację materialną, praktycznie brak dochodów itp. Patologia lub ktoś komu konkretnie… powinęła się noga.
Naprawdę nie znasz ludzi, którzy dostawali mieszkania za darmo? Nie musieli być milicjantami, wystarczył zakład pracy. Nie wiem na ile znasz Kraków, ale poczytaj o dzielnicy: „Nowa Huta”. Obecnie jest to największa dzielnica miasta, na piątym miejscu pod względem zaludnienia… Przyjeżdżałeś i dostawałeś mieszkanie, urodziłeś się i dorosłeś? Szedłeś pracować na Hutę i dostawałeś mieszkanie. Kobieta? Krawcowa do zakładów, po odzieżówce i mieszkanie. Nie wiem jak było z rezonansem magnetycznym, chodzi mi bardziej o rzeczy proste… Chciałeś iść do lekarza, chirurga… nie miałeś kolejek. Było mnóstwo przychodni zakładowych.

Opowiadasz bzdury i bajki i takie opinie na wykopie od jednej skrajności w drugą to norma.
Od bredni że w komunie dniówka miała wartość 3 dolarów po opinie jak twoje.

@ultra: Nie opowiadam bredni, bzdur i bajek.

Sam sobie poszukaj, za komuny nikt nie rozdawał mieszkań służbowych zwykłym robotnikom… bardzo dobrym zaopatrzeniowcom już tak. Warunek, trzeba było umieć załatwić prawie wszystko…i mieć otwarty umysł. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kosma1: No to popatrz… Moi dziadkowie dostali mieszkanie, a dziadek robił na hucie, a babcia nie pracowała lub w biurze. Szedłeś do pracy na hutę? Mieszkanie. Krawcowa? Mieszkanie. Kolej? Mieszkanie obok dworca głównego w Krakowie.